2013. július 10., szerda

Kezdetek: mire van szükség a hímzéshez

Sziasztok!

Az első, amit szeretnék összeszedni, hogy mégis valamilyen szinten szervezett és rendezett legyen a blog, ami természetesen rám annyira nem jellemző (így garanciát nem tudok rá vállalni ^^), az a következő:

Mire van szükség a hímzéshez:

Tudom, hogy ostobán hangzik, és nyilván azonnal felvetődik a gondolat, hogy természetesen mire másra, mint hímző fonalra, tűre és anyagra! Nos igen, ez mind nagyon de nagyon fontos. De ami még fontosabb, az az elszántság és a lelkesedés. Miért? Mert hiába van valakinek isten adta tehetsége a kézimunkához, nem szabad rögvest egy hatalmas minta kivarrásába beleugrani. Mert bizony össze fog akadni az a fonal, becsomósodik, vissza kell bontani, hézagos lesz, összehúzza az anyagot, a végén pedig idegességünkben a sarokba hajítjuk.... inkább nem folytatom a felsorolást, mert a végén még elmegy a kedvetek :-)

Szóval és tettel... fontos a kitartás és a lelkesedés. Nem baj, ha az anyagot, a kendőt vagy azt a ruhadarabot, amit kinéztél magadnak néha félreteszed. Megvár. Én ugyan már "függővé" váltam, remeg a kezem, ha nem hímezhetek... na jó, ez most enyhe túlzás, de az életem szerves részévé vált. 

Mivel Ikrek a horoszkópom, és képtelen voltam sokáig összpontosítani egyvalamire, azt tanácsolták, hogy keressek olyan elfoglaltságot, ami fejleszti a koncentrációt, a kitartást és megnyugtatja az idegeimet. Először sportra gondoltam, mert világ életemben sportoltam valamit. Jógázni kezdtem, de a rendszertelen életvitelem miatt lassacskán abbahagytam. Utána a fit-box-szal próbálkoztam, ami kellőképpen segített a feszültség levezetésében és a koncentrációban. Később arról is leszoktam. Végül édesanyám egyik barátnőjének inspirációjára, aki önmagának hímzett kalocsai mintákat megunt ruhadarabjaira... kedvet kaptam. És ez a "hobbi" megnyugtatott. Azóta is aktívan csinálom.

Visszatérve a kellékekre...

-Kitartás
-Lelkesedés
-Gyöngyfonal a hímzéshez (én Puppets márkát használok, mert gyönyörű árnyalatai vannak, de természetesen mindenki ízlés szerint válogasson a polcon vagy a webshopban.)

 -Hímzőtű, lehetőleg minél vékonyabb, hogy a hímzés során a szálak szépen egymás mellé feküdjenek, de a fonál még bolyhosodás nélkül átférjen a fokon. 


-Egy éles olló, ami nem roncsolja a szálakat

-Hímzőráma ízlés szerint. Én használok, mert a legtöbb ruha, vagy anyag darabnál nem tudom kellőképpen kifeszíteni az ujjammal.

-Vetex  anyag, az alávasaláshoz, ha nem akarjuk, hogy a hímzésnél összeugorjon az anyagunk.

-A megunt ruhadarabok, vagy anyag, amire alkotni szeretnénk.

-Indigó (hacsak valaki nem olyan ügyes kezű, hogy szabad kézzel felrajzol egy mintát ^^)

-A hímzésminta, amit szeretnénk kihímezni.

Nos... nagyjából ezekre van szükség. A fonalakból nem kell rögtön egy komplett készletet venni. Elég csak néhány nekünk tetsző színt. Bővíteni elég lesz azután is, hogy már ráéreztünk az alkotás ízére ;-)
    
Ha készen álltok, jó alkotást kívánok. A következő bejegyzéshez megpróbálok videót készíteni, ami arról fog szólni, hogy miként érdemes felmásolni a mintát egy darabra, hogyan kell elkezdeni az öltéseket, és amire én is nehezen éreztem rá, hogy miként lehet könnyűvé és gyorssá tenni az alkotást.

Búcsúzóul bemutatom az én legelső alkotásomat, egy almazöld csőtoppot, amit azóta is nagyon szeretek :-)


Az indigóval átmásolt minta


A kész alkotás 
(Még eléggé kezdetleges, ha jobban megnézitek, de nem kell rögtön olyan eredményre számítani, mint amit máshol láttál profik kezei közül kikerülni! Ez nagyon fontos, különben oda a lelkesedésed!)

 
Ezek pedig balra a legelső, jobbra pedig a legutóbbi alkotásom. 
Azt hiszem van közöttük némi különbség, de ennyit tesz a gyakorlás :-)

A következő bejegyzésig jó próbálkozást és sok örömet kívánok Mindenkinek!

Joyo ^^

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése